ТРЕБА ПРАЦЮВАТИ ТАК, ЩОБ БУЛА КОРИСТЬ МІСТУ
6 липня 2020 року відбулася чергова апаратна нарада під головуванням секретаря Глухівської міської ради Юрія Бурлаки.
Начальник відділу молоді та спорту Глухівської міської ради Михайло Плотницький доповів про реалізацію молодіжної політики в місті Глухові у 2020 році. В своїй роботі підрозділ керується програмою «Молодь Глухова 2016-2020», затвердженою рішенням міської ради від 22.12.2016 №181. У 2020 році на реалізацію молодіжної політики з міського бюджету виділили 36 тис. грн. За перше півріччя 2020 року організували та провели 6 молодіжних заходів. Зокрема, мова йшла про турнір із більярдного спорту «Вільна піраміда» та танцювальний флешмоб «Серця закоханих». Завдяки спільній роботі з центром активного розвитку та відпочинку «Start UP» до Дня закоханих провели низку заходів: музичні виступи, майстер-класи, презентація кінофільму тощо. Також відділ молоді та спорту надавав організаторську та фінансову підтримку під час проведення «Міс ГНПУ 2020».
Забезпечується зв’язок із громадськими організаціями національно-патріотичного спрямування. Завдяки налагодженим відносинам із ВПК «Мужність», щорічно проводиться військово-тактичний похід місцями бойової слави «Шлях мужності», проектний захід для школярів «Козацький гарт» тощо. Підтримується робота з військовою частиною – для подальшого залучення військовослужбовців у розвиток і популяризацію національно-патріотичного виховання. Також молодь залучають до волонтерської діяльності.
Звісно, на роботу відділу вплинула пандемія коронавірусу, проте свою діяльність співробітники не припинили, а взяли на озброєння дистанційні технології. До Міжнародного дня захисту прав жінок організували та провели молодіжний захід у форматі відеоблогінгу під назвою «Коля та 8 березня; велочелендж «Карантин 22–22 км». Розробили захід «Коля в тренді, а де ти?» з метою підтримки молодих відеоблогерів.
Постійно проводиться дистанційна робота зі студентським самоврядуванням та активною молоддю. За період карантину розробили низку концепцій і сценаріїв із проведення у Глухові таких заходів як «Міс глухівчанка 2020», автослалом «На віражі», фестиваль «НЕФОРМАТ».
До святкування Дня молоді на сторінці відділу у фейсбуці провели демонстрацію онлайн концерту «Молоді та гучні» й онлайн конкурс «Твоя активність». Після завершення виступу Почесною грамотою Глухівської міської ради за значний внесок у розвиток молодіжної політики, активну громадську діяльність, участь у культурно-мистецькому житті міста та з нагоди Дня молоді нагородили Олену ЦИГИКАЛ, студентку факультету філології та історії Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка; Альбіну ФЕДОТЕНКО, студентку професійно-педагогічного коледжу ГНПУ імені Олександра Довженка; Ольгу РУДЕНКО, студентку ППК ГНПУ імені Олександра Довженка; Альону ЄВТУШЕНКО, студентку Глухівського агротехнічного інституту ім. С.А. Ковпака Сумського НАУ; Вікторію ЯЩЕНКО, студентку фельдшерського відділення Глухівського медичного училища; Миколу ШРАМЧЕНКА, вихованця громадської організації «Глухівський військово-патріотичний клуб «Мужність»; ГО «Глухівський військово-патріотичний клуб «Мужність» (керівник – Кирило Ященко). Почесну грамоту від народного депутата України Андрія Деркача отримав вихованець ВПК «Мужність», студент ГАТІ СНАУ Владислав Пустовой.
Далі перейшли до обговорення поточних справ. Тут Юрій Бурлака зробив акцент на ситуації, створеної місцевою владою на чолі з Оленою Демішевою навколо ТОВ «Зеленбуд» і полігону твердих побутових відходів. Державна екологічна інспекція виставила претензію на суму понад 11 млн грн відшкодування збитків, завданих навколишньому середовищу через те, що підприємство свого часу не оформило дозвіл на викиди. При цьому жодної шкоди, по факту, не було. За словами завідуючої Глухівського відділу Сумського лабораторного центру МОЗ України Марини Матвієнко, проби води, ґрунту, повітря та рівень радіаційного фону за межами санітарно-захисної зони полігону завжди був у нормі – жодних відхилень.
У Сумській області можна на пальцях перерахувати міста, де є власні полігони, де немає проблем із вивезенням і захороненням відходів. У нас же чиновники вирішили знищити те, про що інші мріють. Навіщо? От відмовиться завтра «Зеленбуд» займатися відходами, бо їм це невигідно, бо набридло працювати в умовах постійної боротьби, що буде в Глухові?! Хтось думав про наслідки? Чи політичні амбіції вищі за здоровий глузд? - зазначив Юрій Олександрович. – Шановні керівники управлінь, підприємств та організацій, не залежно від того, з ким ви працюєте, виконуйте свої функції так, щоб була користь місту, щоб було зручно глухівчанам.
Також мова зайшла про розробку схеми санітарної очистки міста, взятися за яку треба було ще кілька років тому. В.о. начальника управління ЖКГ та містобудування Роман Пархоменко повідомив, що тендер оголосять до кінця тижня, місяць прийматимуть пропозиції. Ще 3-6 місяців знадобиться виконавцю на саму розробку. Протягом цього часу спеціалізована проектна організація має з’ясувати, скільки глухівчани утворюють відходів, який їх морфологічний стан, де доцільніше розташувати контейнери, як прокласти маршрут для видалення ТПВ тощо, щоб можна було організувати збирання, сортування та перероблення сміття найоптимальнішим чином. Потім ще низка затверджень, оцінок, експертиз і тільки тоді – рішення сесії. Маючи схему санітарної очистки міста, ситуацію з вивезенням сміття можна стабілізувати раз і назавжди, зробивши цей процес прозорим і зрозумілим не тільки для вдади, а й для пересічних громадян.